baner baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia"

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

X Łódzka Jesień Chóralna im. prof. Henryka Blachy
Serdecznie dziękujemy...
 

Stowarzyszenie Śpiewacze Harmonia oraz Dyrekcja Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział w "X Łódzkiej Jesieni Chóralnej im. Prof. Henryka Blachy”. Dziękujemy za wspaniałe wykonania, zabawę i radość śpiewania. Jesteśmy jako organizatorzy szczęśliwi, że idea Łódzkiej Jesieni Chóralnej jako spotkanie chórów sprawdza się. To zacieśnianie przyjaźni, dzielenie się nowościami w repertuarach oraz rozpowszechnianie śpiewu chóralnego.

 

STOWARZYSZENIE ŚPIEWACZE „HARMONIA” - Dyrygent: Jerzy Rachubiński 

 


 

 1. Alleluia. Ave Maria - Grzegorz Gerwazy Gorczycki

 2. Miejcie nadzieję - Zbigniew Preisner, sł. Adam Asnyk, oprac. Jerzy Rachubiński

 3. Evening rice - Meinhard Ansohn

 4. Siyahamba - Doreen Rao

   

KAMERALNY CHÓR ŻEŃSKI REBELOVE - Dyrygent: Maria Hubluk-Kaszuba

Kameralny Chór Żeński REBELOVE powstał w październiku 2013 roku. Tworzą go studentki i licealistki łódzkich szkół i uczelni. Od początku istnienia zespół działa pod kierownictwem Marii Hubluk przy Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi. Mimo „młodego wieku” ma na swoim koncie już pewne osiągnięcia – w 2014 roku chór wziął udział w dwóch konkursach: Carmen Fidei w Osiu oraz Turnieju Chórów o kryształowe serce chełmińskiej jesieni. Oba wydarzenia zwieńczył złoty dyplom dla Chóru Rebelove. Poza konkursami, zespół koncertuje w łodzi i okolicach, stale powiększając repertuar.

 

 

 1. Rok i Bieda- H. M. Górecki

 2. Oberek- J. Świder

 3. Abendgang im Lenz- M. Reger

 4. Posmotri kakaja mgła- S. Taniejev

 5. Spod igiełek - chór z opery Straszny Dwór- S. Moniuszko

 

TOWARZYSTWO ŚPIEWACZE IM. STANISŁAWA MONIUSZKI Z ALEKSANDROWA ŁÓDZKIEGO - Dyrygent: Piotr Ranfeld, Aleksandra Łabęcka

Chór Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Aleksandrowie Łódzkim powstał w 1923 roku. Na początku swego istnienia był to chór kościelny, a dopiero w 1958 roku został przeobrażony w towarzystwo śpiewacze, które w tej formie funkcjonuje do dziś. Na przestrzeni tego czasu chór uświetniał swoim śpiewem uroczystości gminne i kościelne, a także brał udział w konkursach i turniejach śpiewaczych. Bierze czynny udział w życiu lokalnej społeczności dbając o muzyczną oprawę różnorodnych imprez okolicznościowych. Zespół prowadzi Piotr Ranfeld i Aleksandra Łabęcka.

 

 

 1. Wojenko, wojenko – autor nieznany

 2. Niechaj wesoło – autor nieznany

 3. O, mój rozmarynie – autor nieznany

 4. Przybyli Ułani – autor nieznany

 

RZGOWSKI CHÓR „CAMERATA” - Dyrygent: Izabela Kijanka

Chór "CAMERATA"powstał jesienią 2003 roku przy GMINNYM OŚRODKU KULTURY w RZGOWIE. Założycielką , kierownikiem muzycznym i dyrygentem jest mgr Izabela Kijanka - absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Ten ponad dwudziestoosobowy zespół ubogaca uroczystości lokalne, zarówno świeckie, jak i kościelne. Chór koncertuje także poza terenem gminy, w sezonie letnim wyjeżdża na zgrupowania szkoleniowo - rekreacyjne. Grupa utrzymuje kontakty artystyczne i towarzyskie z chórami naszego regionu, jest również organizatorem Koncertów Kolęd i Warsztatów Chóralnych w Rzgowie. W repertuarze oprócz pieśni kościelnych i kolęd ( zarówno polskich jak angielskich ) "CAMERATA" posiada pieśni i piosenki patriotyczne, biesiadne , okolicznościowe i inne.

 

 

 1. Nie będzie mnie głowisia bolała - muz. lud. opr Józef K. Lasocki

 2. Dzieci Pireusu - muz. i sł. Manos Hadjidakis, opr.Ireneusz Kijanka

 3. The lion sleeps tonight - muz. Robert John arr. Julio Dominguez

   

przy fortepianie – Cezary Górczyński/Chór „Speranza” z Kutna

 

CHÓR „SPERANZA” Z KUTNA - Dyrygent: Cezary Górczyński

Chór "Speranza" działający przy Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie został utworzony w 2000 r.. Na przestrzeni 16 lat chór na tyle rozwinął swa działalność aby na stałe wpisać sie w muzyczną historię miasta Kutno. "Speranza" stanowi chlubną wizytówkę promującą i propagującą śpiew wielogłosowy nie tylko wśród mieszkańców Kutna ale i poza jego granicami skupiając w swych szeregach zarówno młodzież jak i dorosłych, uświetniając większość najważniejszych uroczystości religijnych i patriotycznych miasta Kutno i powiatu.

 

 

 

 

 

 

 1. The Lion sleeps tonight - arr. Julio Dominguez - utwór wspólny z chórem ze Rzgowa

 2. Czerwone maki na Monte Cassino - autor oprac. nieznany

 3. Modlitwa Obozowa - sł. i mel. Adam Kowalski
  oprac. ks. H. Chamski

   

CHÓR NAUCZYCIELSKI -Dyrygent: Maria Hubluk-Kaszuba

Chór Nauczycielski działa przy Klubie Nauczyciela od 1953 roku.Posiada w swym repertuarze różne rodzaje muzyki.W ostatnich latach czterokrotnie zdobył ,,Srebrne Pasmo'' w Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni''(2013,2014) i w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek(2012, 2016). Chór wydał dwie płyty CD ze swoim repertuarem oraz płytę DVD z zapisem koncertu jubileuszowego z okazji 60-lecia istnienia. W roku 2014 za całokształt działalności Rada Miejska nadała Chórowi Nauczycielskiemu honorową odznakę ,,Za Zasługi dla Miasta Łodzi''. Dyrygentem chóru jest p.Maria Hubluk-Kaszuba. W r.2013,2014 i 2016 otrzymała nagrodę indywidualną dla najlepszego dyrygenta w Turnieju o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni i Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. Prezesem chóru jest Janina Sauter.

 

 1. Jak piękny jesteś świecie - L. van Beethoven

 2. Ave verum - Ch. Gounod

 3. Modlitwa do Bogarodzicy - ks. Jan Żukowski

 4. Lorelei - F. Silcher

 5. Proč bychom se netĕšili - chór z opery "Sprzedana narzeczona"-
  B. Smetana