baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7 baner8 alty soprany basy_tenory Kamil_Gruszczynski zarzd_poprawka

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia - luty 2023        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Alty - 2023 rok        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Soprany - 2023       Fot. Bazyli Andrzej Szust

Tenory i basy - 2023       Fot. Bazyli Andrzej Szust

Dyrygent - Kamil Gruszczyński        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Zarząd Stowarzyszenia Śpiewaczego HARMONIA - luty 2023      Fot. Bazyli Andrzej Szust

MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY CHÓRALNE CALELLA 2017
Wiele przeżyć, wiele wspomnień...
 

Międzynarodowe Warsztaty Chóralne – 3-14 lipca 2017 z udziałem między innymi przedstawicieli naszego chóru były wspaniałym przeżyciem... praca, odpoczynek, wspaniałe wycieczki i ekscytujące koncerty w Calelli, Monsetar oraz - a może głównie -  w Sagrada Familia w Barcelonie. Szczególnie ten ostatni z koncertów, zamykający warsztaty dał wszystkim uczestnikom ogromną radość i satysfakcję.... występy rozpoczynał nasz chór (żeńskie głosy sopran/alt) natomiast Taki kraj (w aranżacji naszego maestro) w wykonaniu wszystkich chórów (około 100 osób) to utwór brawurowo, z wielkim zaangażowaniem. Zapewne Katalończycy wsłuchiwali się w melodię i zawiłości głosowe, natomiast Polacy słuchali ze wzruszeniem mocy słów, siły głosów i patriotycznego przekazu.... niejedna osoba miała w oczach łzy wzruszenia. 

W tym roku warsztaty w hiszpańskiej Calelli oprócz naszego dyrygenta, Jerzego Rachubińskiego poprowadzili: 

 

Lucia Beresova

Lucia Bèrešowà urodziła się w Poprade (Słowacja), aktualnie mieszka w Barcelonie. Jako dyrygent zadebiutowala w wieku 14 lat, prowadząc Chór Effatha w Szuniawie. Ukończyła Wychowanie Muzyczne i Biologię na Uniwersytecie Preszowskim oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzowskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studia doktoranckie w dyscyplinie dyrygentura odbyła w Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w licznych kursach dyrygenckich w Hiszpanii, Francji, na Węgrzech i Słowacji.

Jest dyrygentem chórów mieszanych: Cor Polifónic Sagrada Família de Barcelona, Singfonia,  Unió Coral Centre i Energia de Roca de Valles, Orfeó Joventut Terrassenca, Cor de Creu Roja de Barcelona, Tremolo Vocal Ensemble, Cor Alegre, Cor Pandamia de la Universitat de Barcelona; żeńskiego chóru Cor Alleluia de Tarragona oraz orkiestry Orchestra Tremolo.

Jest współzałożycielem i jednym z pięciu dyrygentów międzynarodowego zespołu REVOICE International Vocal Ensemble, z którym koncertuje w wielu miastach Europy – Brukseli, Berlinie, Mediolanie (EXPO 2015), Pecs, Graz, Barcelonie, Nowim Sadzie. REVOICE International Ensemble jest również chórem ambasadorskim EUROPA CANTAT.

Lucia Bérešová współpracuje z Chórem Kameralnym Mińskiego Towarzystwa Muzycznego w Mińsku Mazowieckim. Ze swoimi chórami wykonuje muzykę świecką i religijną, a cappella, a także utwory wokalno-instrumentalne, takie jak „Msza Góralska” T. Maklakiewicza, „Msza C-dur, KV 258” W. A. Mozarta, „Gloria D-dur, RV 585” A.Vivaldiego, „Requiem d-moll, op. 48l” G. Faure, „Czarodziejski Flet, KV 620” W.A. Mozarta.  

POsuchowski

Paweł Osuchowski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza. Swą wiedzę i umiejętności doskonalił pod kierunkiem Helmutha Rillinga, uczestnicząc w projektach koncertowych oraz kursach mistrzowskich jako stypendysta Międzynarodowej Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie. Występował przed międzynarodową publicznością na koncertach i festiwalach w Czechach, Francji, Holandii, Islandii, Niemczach, Ukrainie i Włoszech. Założył i prowadził w latach 1993-2000 Uniwersytecką Orkiestrę Barokową Consortium Iagellonicum działającą przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Artysta zajmuje się także animacją i organizacją wydarzeń artystycznych, koncertów i festiwali, powołał do życia między innymi: Dni Bachowskie w Krakowie, Europa bez Granic – Muzyka bez Granic Kraków 2000, Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej, Na gotyckim szlaku – Muzyka w zabytkach Pomorza Zachodniego. Od 2002 roku jest kierownikiem artystycznym Chóru Collegium Maiorum ZUT w Szczecinie. Od 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Artystycznego Fundacji Akademia Muzyki Dawnej realizując działalność artystyczną i edukacyjną z zespołami Szczecin Vocal Project, Consortium Sedinum oraz Orkiestrą Famd.pl. Nagrał szereg albumów CD z muzyką polską oraz otrzymał nominację do nagrody Fryderyk za nagranie kompozycji Johanna Sebastiana Bacha. W 2017 roku otrzymał stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego obejmujące prace badawcze nad twórczością operową Józefa Elsnera.  

 

IMG_3538_wykadrowane

Iwona Wiśniewska-Salamon jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w 1990r. uzyskała tytułu magistra sztuki. W latach 1990-1992 kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w okresie 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej  im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1991r. stworzyła Chór Kameralny Akademii Rolniczej (od 2009r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół wielokrotnie był laureatem polskich i międzynarodowych konkursów i festiwali chóralnych. Od 2003r. pełni rolę konsultanta wokalnego pracującego z aktorami Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. W latach 2003-2013 wielokrotnie organizowała i zdobywała środki finansowe m.in.: w ramach programu „Młodzież” na organizację Międzynarodowych Warsztatów Chóralnych odbywających się na terenie Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy i Danii. W 2004r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej a w 2011r. doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 2007 – 2010 pełniła funkcję koordynatora regionalnego Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska” obejmującego działalność chórów szkolnych województwa zachodniopomorskiego. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej, Srebrnym Medalem „Za zasługi w służbie Państwa”,  Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego „SIS QUI ES – Pro Publico Bono” oraz srebrną odznaką „Gryfa Pomorskiego” przyznawaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie Festiwalu Pasyjnego w Szczecinie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Tak brzmi Nowe Warpno” . W 2013 roku została wytypowana przez Urząd Miejski w Szczecinie wraz z zespołem do realizacji programu „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”.

 

barcelona 17_1.jpgbarcelona 17_2.jpgbarcelona 17_3.jpgbarcelona 17_4.jpgbarcelona 17_5.jpgbarcelona 17_6.jpgbarcelona 17_7.jpgbarcelona 17_8.jpgbarcelona 17_9.jpgbarcelona 17_11.jpgbarcelona 17_12.jpgbarcelona 17_13.jpgbarcelona 17_14.jpgbarcelona 17_15.jpgbarcelona 17_16.jpgbarcelona17_17.jpgbarcelona17_18.jpgbarcelona17_19.jpgbarcelona17_20.jpgbarcelona17_21.jpgbarcelona17_22.jpgbarcelona17_23.jpgbarcelona17_24.jpgbarcelona17_25.jpgbarcelona17_26.jpgbarcelona17_27.jpgbarcelona17_28.jpgbarcelona17_29.jpgbarcelona17_30.jpgbarcelona17_31.jpgbarcelona17_32.jpgbarcelona17_33.jpgbarcelona17_34.jpgbarcelona17_35.jpgbarcelona17_36.jpgbarcelona17_37.jpg
 

 

 


AdmirorGallery 4.5.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.