baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7 baner8 alty soprany basy_tenory Kamil_Gruszczynski zarzd_poprawka

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia - luty 2023        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Alty - 2023 rok        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Soprany - 2023       Fot. Bazyli Andrzej Szust

Tenory i basy - 2023       Fot. Bazyli Andrzej Szust

Dyrygent - Kamil Gruszczyński        Fot. Bazyli Andrzej Szust

Zarząd Stowarzyszenia Śpiewaczego HARMONIA - luty 2023      Fot. Bazyli Andrzej Szust

 
 
135. lecie Stowarzyszenie Śpiewaczego Harmonia - fotorelacja
 
 

 

 

Rok 2021 to trudny rok dla kultury - czas pandemii, ograniczenia w próbach. Nie powstrzymało to jednak HARMONII - 135.lecie istnienia świętowaliśmy pełną parą, choć z pewnym opóźnieniem. Zazwyczaj koncerty jubileuszowe organizowaliśmy w maju, ale pandemia zweryfikowała wiele planów i zamierzeń.

 

fotografia: Bazyli Andrzej Szust

 

Tym bardziej jesteśmy dumni, że  jubileuszowym roku 135. Lecia istnienia  Stowarzyszenia Śpiewaczego HARMONIA wydaliśmy płytę z kolędami, pastorałkami i utworami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia pod tytułem "Jest taki dzień" pod dyrekcją Michała Jana Barańskiego. Bardzo ważnym elementem przedsięwzięcia jest uhonorowanie wieloletniego (ponad 27 lat z chórem) dyrygenta, profesora Jerzego Rachubińskiego bowiem większość utworów zamieszczonych na płycie jest w jego opracowaniu.

 

 

 

 

 

Punktem kulminacyjnym celebracji jubileuszu był Koncert Jubileuszowy 12 grudnia  2021 roku w Sali Koncertowej im. Artura Rubinsteina Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi. Widownia dopisała i zważywszy na ograniczenia sanitarne - z wdzięcznością przyjęliśmy obecność naszych przyjaciół. Dodatkowym novum była transmisja koncertu online, nagrana i zamieszczona na  Facebook’u HARMONII.  

 

Zdjęcia oraz grafika na okładkę naszej płyty jest autorstwa Pana Bazylego Andrzeja Szusta. Nagrania zrealizował Pan Krzysztof Sztekmiler. Przy produkcji płyty pomógł nam Pan Jakub Garbacz. Serdecznie dziękujemy. 

 

Z największą przyjemnością zamieszczamy fotorelację z Koncertu Jubileuszowego 135.lecia Stowarzyszenia Śpiewaczego HARMONII. Naszym niezastąpionym chorążym był Pan Karol Jóźwiak - wieloletni chórzysta. 

Koncert prowadził Pan Witold Paprocki. 

 

   

   

  

  

  

  

  

  

 

Realizację płyty „dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez „Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”.

 

      

 

 

Wydanie płyty "Jest taki dzień" oraz Koncert Jubileuszowy z okazji jubileuszu 135.lecia  patronatem honorowym objął Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś Metropolita Łódzki.