baner baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia"

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

XIII Łódzka Jesień Chóralna im. prof. Henryka Blachy
ODWOŁANIE WYDARZENIA
 

 

" Łódzka Jesień Chóralna im. Prof. Henryka Blachy”

"Niech wasze śpiewanie przekracza granice!” 

 

 

 

Szanowni Państwo, drodzy chórzyści!

 

W związku z sytuacją związaną z pandemią Covid-19, przypadkami choroby w naszym zespole, niestety jesteśmy zmuszeni do odwołania tegorocznej edycji XIII Łódzkiej Jesieni Chóralnej planowanej na dzień 15 listopada 2020 roku. 

 

Bardzo dziękujemy chórom i sympatykom naszego chóru za zainteresowanie oraz napływające zgłoszenia udziału w wydarzeniu.

 

Życzymy wszystkim zdrowia i do zobaczenia za rok. 

 

Chórzyści, dyrygent Michał Jan Barański oraz zarząd Stowarzyszenia, 

 

Łódź, 22 października 2020

 

 

 

 

Ideą Łódzkiej Jesieni Chóralnej jest spotkanie chórów amatorskich regionu Łódzkiego mające na celu rozpowszechnianie śpiewu chóralnego - spotkania pozbawionego aspektu konkursowej rywalizacji. 

 

 

 

Henryk Blacha (26 XI 1936 – 27 V 1993), legendarny chórmistrz, wykładał w łódzkiej Akademii Muzycznej, w Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, uczył w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi i pracował z wieloma zespołami w naszym mieście: zarówno zawodowymi, jak i amatorskimi, odnosząc ze wszystkimi dziesiątki sukcesów na festiwalach i konkursach w kraju i za granicą. Oprócz chóru Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia” profesor Blacha prowadził m.in. chóry Akademii Muzycznej w Łodzi, Chór Akademicki Uniwersytetu Łódzkiego, chóry dziecięce Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia i Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego, zespoły działające w Domu Kultury „Uniontex” oraz Zespół Tańca Ludowego „Harnam”.

Pamięć o Profesorze jest wciąż żywa wśród jego wychowanków, współpracowników i chórzystów. Do historii przeszło wiele dokonań artystycznych prof. Blachy, jak m.in. przygotowanie i zadyrygowanie ponad 800-osobowym chórem podczas Mszy Św. na Lublinku 13 czerwca 1987 roku, przy okazji wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Łodzi czy koncert z okazji oddania głównego gmachu Centrum Zdrowia Matki Polki w 1988 roku.

 

W imieniu Stowarzyszenia Śpiewaczego Harmonia” oraz Parafii Najświętszego Imienia Jezus

mamy zaszczyt zaprosić na Festiwal:

 

 

"XIII Łódzka Jesień Chóralna im. Prof. Henryka Blachy”,

który odbędzie się 15 listopada 2020 roku o godzinie 16:00,

w kościele oo. Jezuitów w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 60.

 

 

 

Tegoroczna Jesień dedykowana jest Janowi Pawłowi II w Jego setną rocznicę urodzin.

"Niech wasze śpiewanie przekracza granice!”.

 

Każdy z uczestniczących Chórów wykonana co najmniej jeden utwór związany z postacią papieża Polaka. Na koniec koncertu chcemy wspólnie wykonać utwór pt. Barka w opracowaniu Jerzego Rachubińskiego.

 

Znajdź nasze wydarzenie na Facebook