baner baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia"

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

ZRZUTKA.PL dla ratowania HARMONII w czasie koronawirusa.
Pomóż nam uratować chór HARMONIA z Łodzi, jeden z najstarszych chórów w Polsce.
 

  

Drodzy HARMONIŚCI, przyjaciele Stowarzyszenia, sympatycy chóru.

 

Nastał KORONAKRYZYS w HARMONII. 

Założyliśmy konto na portalu zrzutka.pl.

Poniżej załączamy tekst jaki pojawił się w opisie naszej akcji.  

 

Czas pandemii to trudny czas dla kultury. W normalnych warunkach mamy kilka źródeł finansowania: dotacje od darczyńców, pieniądze za komercyjne koncerty, składki członkowskie oraz wpływy z 1 %. A teraz firmy sponsorujące same mają problemy finansowe, wszystkie koncerty zostały siłą rzeczy odwołane. A z naszych składek oraz 1 % nie jesteśmy w stanie przetrwać….. gaża dyrygenta, koszt mediów, czynszu (zaraz kończy się ulga związana z pandemią), prądu (konieczność ogrzewania sali nawet podczas naszej nieobecności aby nie wszedł grzyb na wilgotne mury) - przerasta w tej chwili nasze możliwości finansowe.

 

134 lata działalności Stowarzyszenia Śpiewaczego HARMONIA to dzieje wielu pokoleń łodzian. Od 1886 roku w "Harmonii" działało ponad 1300 osób. Nasz repertuar obejmuje muzykę sakralną i świecką, od średniowiecza po współczesność wykonywaną zarówno a cappella jak i z towarzyszeniem instrumentalnym. Bierzemy udział w licznych konkursach krajowych i zagranicznych zdobywając nagrody i wyróżnienia. Zespół koncertował w takich krajach jak: Anglia, Francja, Austria, Grecja, Niemcy, Litwa, Chorwacja, Czechy, Holandia, Hiszpania, Włochy, Bośnia i Hercegowina. W roku 2008 został wydany album z muzyką sakralną „HARMONIA - MUSICA SACRA” a okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości płytę z POLSKIMI PIEŚNIAMI PATRIOTYCZNYMI – „Ta nasza pieśń”.

W 2011 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał "Harmonii" Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Czy mamy zniknąć po 134 latach? Walczymy o przetrwanie - pomóżcie nam.

Chcemy dla Was śpiewać kolejne 100 lat. Dla nas samych i kolejnych pokoleń.

 

Z góry dziękujemy za wszelkie, nawet najmniejsze wpłaty.

Więcej informacji o naszym chórze znajdziecie w http://lodzchorharmonia.pl/ ; https://www.facebook.com/chorharmonia

 

Dla wpłat od 50 zł, chętnym prześlemy płytę z POLSKIMI PIEŚNIAMI PATRIOTYCZNYMI – „Ta nasza pieśń”.