baner baner2 baner3 baner4 baner5 baner6 baner7

Zespół Stowarzyszenia Śpiewaczego "Harmonia"

Paryż 2012r.

Asyż, lipiec 2013r.

SPOTKANIE OPŁATKOWE W HARMONII.
Jadwiga Kamińska - publikacja członków OŁ KSD.
 

 

Biskup Adam Lepa uczestniczył w spotkaniu opłatkowym członków i przyjaciół chóru Harmonia 12 stycznia 2019 roku.

(http://katolickie.media.pl/index.php/publikacje/publikacje-czlonkow-ol-ksd/13184-jadwiga-kaminska-bp-adam-lepa-w-harmonii) 

 

Gośćmi spotkania byli Biskup Adam Lepa, Ks. prał. Ireneusz Kulesza, ks. prał. Tadeusz Weber, pani poseł Elżbieta Jankowska, pan senator Ryszard Bonisławski, członkowie wspierający Stowarzyszenie, przyjaciele i miłośnicy naszego chóru. 

 

 

 

Przybyłych gości powitała Małgorzata Ircha Prezes Stowarzyszenia Śpiewaczego „Harmonia”. Pani Prezes życzyła – zdrowia, opieki Chrystusa i Matki Bożej na każdy dzień tego roku i aby nasze serca otworzyły się na miłość dla wszystkich. Biskup Adam w swoim wystąpieniu podkreślił, że chór jest jednym z cudów nie tylko w Łodzi, ale i w Polsce. – Mnie biskupowi wolno nazwać chór cudem, w razie gdyby ktoś miał wątpliwości to uzasadnię. Gratuluję tego cudu i życzę, aby praca w tym znakomitym chórze dawała jak najwięcej radości, satysfakcji i nowych sił.

 

 

 

 

Ks. prał. Ireneusz Kulesza proboszcz parafii katedralnej pw. św. Stanisława Kostki i ks. prał. Tadeusz Weber proboszcz parafii Matki Bożej Zwycięskiej dziękowali za piękne koncerty w ich świątyniach, które dają świadectwo wiary, miłości Boga i jedności. 

 

 

Harmonia w tym roku będzie obchodziła 133-cią rocznicę działalności. Obecny repertuar chóru obejmuje muzykę sakralną i świecką od średniowiecza po współczesność. Chórzyści wykonują pieśni a cappella oraz z towarzyszeniem instrumentalnym, a także muzykę oratoryjną.

 

 

Spotkanie zakończył koncert kolęd w wykonaniu chóru pod dyrekcją Mariusza Lewego.


Zdjęcia: Marek Kamiński - BARDZO DZIĘKUJEMY ZA RELACJĘ I ZDJĘCIA.